Kell a marketing - blog -

8/10 Kell a marketing a székelyföldi civileknek?

Tartalommarketing

Az online kommunikációs csatornák használata csak akkor érheti el a kellő hatást, ha megfelelő tartalmakat közvetít a célcsoport felé. Akkor fognak az internet felhasználók felfigyelni ránk, ha az online tartalmainkkal értéket közvetítünk feléjük. Nem csak szöveges tartalmakra kell gondoljunk, hanem képpel, videóval is magunkra hívhatjuk mások figyelmét.

Értékes tartalmakra szomjaznak a felhasználók. A célcsoportnak célzott tartalommal csillapíthatjuk szomjukat, ami azt fogja eredményezni, hogy növekedni fog a belénk vetett hitük, bizalmuk. A jó hírnév felépítéséhez érdemes több online csatornát használni, saját honlapon, blogon, közösségi oldalakon, hírlevélen keresztül tegyük elérhetővé a hasznos információkat közvetítő tartalmakat az érdeklődő számára.

Tartalommarketing célja

A tartalommarketing célja, hogy a célcsoport számára készített értékkel és jelentőséggel bíró tartalom hatást gyakoroljon a befogadóra, majd ez visszahasson a szervezetre is. A tartalmak által az érdeklődő megismerheti a szervezetünket, megkedvelheti, és bizalom épülhet ki benne, ami fontos lépés afelé, hogy partnerré, támogatóvá, önkéntessé váljon. Tehát a megfelelő tartalom segít abban, hogy cselekvésre ösztönözzük az olvasót vagy nézőt.

Tartalom építés tényezői

A megfelelő tartalom létrehozásáig összetett folyamatok elvégzésére van szükség. Sok tényezőt át kell fontolni, ilyen a közönség, az üzenet, a téma, a cél, a hangnem és a források. Jól meg kell határozni a közönséget, hogy kiket akarunk elérni.

Minél pontosabban tudjuk, hogy elsősorban kinek készítünk tartalmat, annál könnyebb a dolgunk a hatásos üzenet kialakításához. Fogalmazzuk meg, hogy miért akarunk tartalmat készíteni a számukra, és mit akarunk elérni ezzel a tartalommal. Továbbá a nagyközönséget, akihez szólni szeretnénk, csoportosítsuk. Erre azért van szükség, mert más-más tartalommal érhetjük el a már meglévő partnereinket, akik ismernek és a potenciális érdekelteket, akikkel még csak most akarjuk megismertetni magunkat. A szerint is csoportosítanunk kell a közönséget, hogy kit milyen csatornán keresztül érünk el. A lényeg az, hogy a kis csoportok tagjai hasonló tulajdonságokkal, szokásokkal, érdeklődési körrel, célokkal rendelkezzenek.

Az üzenet itt az az információ vagy ötlet, ami mellett úgy döntünk, hogy továbbadjuk mások számára is. Kérdés, hogy mi az, amit szeretnénk a célcsoport emlékezetébe vésni magunkról.

Minden egyes tartalomnak határozzunk meg egy célt, egy feladatot. Illetve ne hozzunk létre olyan tartalmat, aminek nincs célja. Az, hogy célokhoz igazítjuk a tartalmakat, abban is a segítségünkre lesz, hogy megkönnyítse a döntésünket arról, hogy milyen tartalmakra van szükségünk. A tartalom célja lehet a meggyőzés, az informálás, a tanítás, az útmutatás vagy a szórakoztatás. Ezeket vagy ehhez hasonló célokat követve alakítsuk ki a tartalmakat.

Magánszemélyként is különböző hangnemben és nyelvezetet használva beszélünk, attól függően, hogy kihez szólunk, miről beszélünk, és milyen üzenetet akarunk átadni az illetőnek. A szervezetünk hangnemét és nyelvezetét a tartalom hordozza magában. A tartalmak a szervezetünk egyéniségét, stílusát és nézőpontját tükrözik, ezzel fognak azonosítani minket, ezért igyekezzünk az értékeinket megmutatni a tartalmakban. A hangnem a különböző helyzetek és különböző célok szerint változhat, mindez a célcsoporttól függ. A célcsoportok meghatározásakor egy úttal a hozzájuk tartozó kommunikációs stílust is rögzíthetjük. A tartalmak stílusát, hangnemét is a célcsoport igényeihez kell igazítsuk annak érdekében, hogy elérjük vele a kitűzött célunkat.

A tartalom forrását tekintve lehet saját tartalom, illetve származhat külső forrásból is. A saját szervezetünk által készített tartalom a legértékesebb, hiszen egyedi, a saját nézőpontunkat mutatja be és az általunk választott hangnemben szól a célcsoporthoz. Ugyanolyan hatásos lehet egy felkutatott információ, amelyet a célcsoportunkra szabva közvetítünk tovább a saját stílusunkban.

A mai felgyorsult világra jellemző, hogy gyorsan akarunk információhoz jutni, nem érünk rá olvasni, inkább egy fotósorozatot nézünk végig vagy egy-két perces videót nézünk meg. Próbáljunk meg a tevékenységeinkről, programjainkról vizuális elemeket is készíteni, és az írásos beszámolók helyett vagy mellett ezeket közöljük a célcsoportunkkal.

A tartalommarketing sikeréhez nagyban hozzájárul a következetesség, ami abban merül ki, hogy folyamatosan tartalmakkal lássuk el a célközönségünket. Bizalomnövelő hatása van annak, ha folyamatosan tartalmakat közlünk, kommunikálunk a célcsoportunk felé.

A jó tartalom nélkül is létezhet a közösségi oldalunk, blogunk, weboldalunk, viszont az eredményességüket a megfelelő tartalom biztosítja. A következő cikkünkben bemutatunk olyan pillanatokat, amikor az érdeklődő figyelmét megragadhatjuk és a szervezetünk javára fordíthatjuk.

megvaosult a magyar kormany tamogatasaval