6/10 Kell a marketing a székelyföldi civileknek?
Ingyenes online marketingkommunikációs lehetőségek csak nonprofit szervezeteknek
A Google a barátunk.
Általánosan is elmondhatjuk, hogy a Google a barátunk, mert megkönnyíti az életünket, már-már természetesnek tartjuk azt, hogy minden keresett információt meglelünk a segítségével. A nonprofit szervezetek még kiváltságosabb helyzetben vannak, hiszen értékes online hirdetési lehetőségeket is felkínál számukra a Google, teljesen ingyen.
Keresőmotor-optimalizálás és keresőhirdetések
Legegyszerűbb és legelterjedtebb módja az információkeresésnek az, ha beütjük a Google keresőmotorába azokat a szavakat, amik után kutatunk, s így a másodpercek töredéke alatt előbukkanó találati listát pásztázhatjuk végig. Általában a találati lista első oldalán kattintunk arra a weboldalra, ami az általunk keresett információt is tartalmazza. Nagyobb eséllyel kattintnak a szervezetünk honlapjára, ha gyorsan, az elsők közt megtalálnak minket, amint a tevékenységeinkkel, programjainkkal kapcsolatos információkat böngészik. Meghatározó a vállalatok és szervezetek számára, hogy minél előrébb kerüljenek a keresőmotorok találati listáján. E köré egy új ágazat, a keresőmarketing épült, aminek a legismertebb technikái közé tartozik a keresőoptimalizálás és a keresőhirdetés.
A keresőoptimalizálás azt segíti elő, hogy az érdeklődő rátaláljon az általa keresett információra. Ezt általában a weboldal készítője, fejlesztője vagy digitális marketingben jártas szakemberek végzik el annak érdekében, hogy a szervezetünk is előrébb kerüljön a keresőmotorok találati listáján. A legnépszerűbb keresőmotor a Google, aminek a keresőmotor-optimalizálási útmutatóját elolvashatja és letöltheti itt.
Ezt bárki elérheti, úgy a profit orientált vállalkozások, mint a civil szervezetek. A keresőmotor-optimalizálás által az úgynevezett organikus találati listán fog előrébb kerülni a weboldalunk.
A fizetett keresőhirdetések értelemszerűen a díjmentesen megjelenő keresési eredmények előtt jelennek meg, legfelül vagy a találati lista jobb oldalán. Ezek pay-per-click alapú hirdetések, ami azt jelenti, hogy csak azért kell fizessünk, amiért valaki az oldalunkra kattintott, és hasznos információkhoz jutott.
A Google a civil szervezetek legjobb barátja
A nonprofit szervezetek még a Google keresőhirdetésekért sem kell fizessenek. Olyan ingyenes lehetőségeket nyújt a Google a nonprofit szervezetek számára, amik kihasználása hatalmas előnyökhöz juttathatja a kedvezményezetteket.
A Google felajánl a nonprofit szervezetek számára havi 10.000 (tízezer) dollár értékű ingyenes hirdetési lehetőséget. A Google Ad Grants program azért jött létre, hogy a civil szervezetek értékes munkájukat, tevékenységeiket szélesebb körben ismertessék teljesen ingyen.
A Google Ad Grants segítséget nyújt a nonprofit szervezetek fejlődéséhez, igénylése és használata több adományt és több önkéntest eredményezhet, ami létszükséglet minden nonprofit szervezet számára – olvashatjuk a Google által megfogalmazott előnyöket.
Előszőr is a Google Nonprofit Szervezeteknek programba kell bejelentkezni itt, amihez szükséges egy a jogosultságunkat bizonyító úgynevezett érvényesítő token, amelyet a TechSoup rendszerbe regisztrálva kaphatunk meg. Ezek után kitárul a lehetőségek ajtaja, olyan Google eszközökhöz férhetünk hozzá díjmentesen, amelyek segítenek a szervezetünk bemutatásában, új adományozók, partnerek, önkéntesek elérésében, és a hatékonyabb munkavégzésben.
A Google Ad Grants mellett, ami akár havi 10.000 dollár értékű is lehet, a civil szervezetek ingyenesen használhatják a Google Apps Nonprofit Szervezeteknek kínált alkalmazásokat, amelyek használata megkönnyíti a szervezetek mindennapi működését. Valamint a YouTube videó megosztó csatornán is ingyenes lehetőségek kínálkoznak a civil szervezetek számára.
Mindezek használatának előfeltétele az, hogy a szervezetünk és célcsoportunk jelen legyen a világhálón. A szervezetünk pedig érdemes nagyobb hangsúlyt fektessen az online marketingkommunikációjára és kihasználja ezeket az ingyenes, egyszerű, de hasznos lehetőségeket.
A következő cikkünk is arról fog szólni, hogy online jelenlétünket hogyan erősíthetjük. Ha nem szeretne lemaradni róla, iratkozzon fel hírlevelünkre itt.